Dün Almanya’nın Ulm kentinde yine bir genç kadın canımız katledildi, biri de ağır yaralı kurtuldu.

0
24

Ben ne ettim sana böyle!
Hiç masalı olmayan çocuktum uzak diyarlarda…
Büyürken sen kalkıp saçlarıma konan kuşlarımı da öldürdün.


Dün Almanya’nın Ulm kentinde yine bir genç kadın canımız katledildi, biri de ağır yaralı kurtuldu.


Hayatının baharında olan ve hayattan koparılan masumu pak gonca gülümüz için özümüz darda, elimiz yüreğimizdedir. Acılı ailemize haktan sabırlar diliyor, Xizir yoldaşları olsun diyoruz. Yaralı canımıza da acil şifalar diliyoruz.
Nefsine, hırsına yenik düşen erkek egemen devletçi sistem kadın katliamına ve kana doymuyor. Gözü kâr hırsı bürümüş bu tranlar dünyamızı yaşanmaz hale getirerek, insanları köklerinden koparan, dünyanın dört tarafına göç yollarına düşüren, açlık ve sefaletle karşı karşıya bıraktıran emperyalist sistem kâr ve iktidarda sınır tanımıyor.


Önce toplumun hakikatı ve adaleti olan kadınları katlediyor. Biz Raya Heqî Alevî Kadınları olarak toplumun hakikatı biz isek, bu nahak zihniyete karşı durmak ve hesap sormakta bizim görevimiz olmalıdır. Başta Almanya olmak üzere Avrupa (demokrasinin beşiği iddiasında bulunan) devletlerini köklerinden kopardığınız 13-14-yaşlarındaki masumo pakların kanını yerde bırakmamaya, katillere hesap sormaya davet ediyoruz. Biz bu eril zihniyetin yarattığı katilleri çok iyi tanıyoruz. İran da Jina Mahsa Amin’ den, Irak’ ta Nagihan Akersel’ den, Türkiye’de Gülistan Dokudan biliyor ve tanıyoruz. Dünde aynı zihniyet, Almanya’ nın Ulm kentinde, Ece canı hayatın baharında kopardı. Kadın kırımına karşı başta biz Raya Heqî Alevi Kadınlar olmak üzere Avrupa’ da ve Dünyanın her yerinde olan tüm kadınları birlikte mücadeleye ve entarlnasyonalist dayanışmaya çağırıyoruz. İktidarları ve kârları uğruna insanları biribirine düşman eden bu eril egemenlikçi zihniyete karşı safları sıklaştıralım diyoruz. Her zaman ve her yerde olduğu gibi bugünde Alevi kadınları olarak nahaka karşı haklının yanında olacağımızı haykırıyoruz. Ulm’de katledilen kadın canımızın yanında onunla birlikte adalet arayışında olacağız.


Kederli aileye baş sağlığı diliyor, devri daim olsun diyoruz.


Demokratik Alevi Kadınlar Birliği

Bir Cevap Yazın