Ana Sayfa Haberler Yeni Akit’in ‘İnsanlık suçu’ manşetine tepki: İnsanlık hiç bu kadar çığrından çıkmamıştı!

Yeni Akit’in ‘İnsanlık suçu’ manşetine tepki: İnsanlık hiç bu kadar çığrından çıkmamıştı!

0
Yeni Akit’in ‘İnsanlık suçu’ manşetine tepki: İnsanlık hiç bu kadar çığrından çıkmamıştı!

Yeni Akit Gazetesi’nin, Sivas Madımak Katliamı’nı gerçekleştirenleri mağdur göstererek, ‘Asıl Sivas mazlumlarıyla helalleşilmeli’ manşetine tepki gösteren Aleviler, “Bu atılan manşet insanlığın düşebileceği son noktadır, daha da alt sınırı yoktur. Dünyanın hiç bir ülkesinde insanlık suçu işleyenlerle “helalleşme” olmaz. AK-İT’ler, biz Aleviler  SİVASI unutmadık, unutturmadık” dediler. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Helalleşme’ çağrısını manşetine taşıyan Yeni Akit Gazetesi, Sivas Madımak Katliamı’nı gerçekleştiren katilleri mağdur göstererek, ‘Asıl Sivas mazlumlarıyla helalleşilmeli’ dedi.

Yeni Akit Gazetesi’nin, ‘Asıl Sivas mazlumlarıyla helalleşilmeli’ manşetine sosyal medyadan tepki gösteren Aleviler şunları ifade ettiler:

Alevi aktivist: Çilem Küçükkeleş: İnsanlık hiç bu kadar çığrından çıkmamıştı. Bu atılan manşet insanlığın düşebileceği son noktadır, daha da alt sınırı yoktur. İnsan yakan nasıl mazlum olur?

ADFE Genel Başkanı Celal Fırat: AK- İT Gazetesi; devletin ideolojik ve dinsel taraflılığından cesaret alarak, düşüncelerde, duygularda ve vicdanlarda derin iz bırakan, Sivas Katliamı üzerinden “Helalleşme” göndermesi yaptı ve  o  gün 35 canımızı yakarak katleden gerici katillere, Sivas’ın mazlumları, dedi. AK-İT’ler  biz Aleviler  SİVASI unutmadık, unutturmadık. Sizler sırtınızı yobazlığa dayayarak, helalleşme ile kurtulamazsınız. Önce adaletle yüzleşeceksiniz ve hesap vereceksiniz.

Yazar Turan Eser: Sivas Katliamı’nda insan yakarak insanlık suçu işleyen katilleri “mazlum” diye savunan gericiliğin sözcüsü AK-İT , dincililiğin, gericiliğin, ve faşizmin sözcüsü olduğunu unutarak, insanlık suçu işleyen katillerle helalleşme çağrısı yapmış. Dünyanın hiç bir ülkesinde insanlık suçu işleyenlerle “helalleşme” olmaz. Bu davetin kendisi insanlık suçuna ve 33 insanın diri diri yakılmasına meşruluk kazandırmaktır. Dinsel ve etnik faşizmle helalleşmek bizim öğretimizde de, felsefemizde de yoktur. İnsanlık suçu işleyenlerle helalleşmek yerine bağımsız yargı önünde yargılanmalıdırlar! Sığındıkları karanlık güçler açığa çıkarılmalıdır!”

(HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: