Ana Sayfa Haberler Didim Cemevi Başkanı yeniden Hüseyin İlhan oldu-VİDEO

Didim Cemevi Başkanı yeniden Hüseyin İlhan oldu-VİDEO

0
Didim Cemevi Başkanı yeniden Hüseyin İlhan oldu-VİDEO

Didim Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevi olağan kongresini gerçekleştirdi. Cemevi başkanlığına yeniden Hüseyin İlhan seçildi. 

Didim Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevi pandemi dolayısıyla ertelenen olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye, Didim Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevi üyeleri siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı. Kongrede ayrıca, ‘Zorunlu Din Dersleri Kaldırılsın’, ‘Diyanet Kapatılsın’, ‘Cemevleri İbadethanemizdir’ pankartları asıldı.

Olağan genel kurul toplantısı mevcut başkan Hüseyin İlhan’ın konuşması ile başladı. Seçimle tüzük değişikliği gerçekleştirildi. Başkan Hüseyin İlhan’nın konuşmasının ardından oluşan divanda, Engin Seyitalidedeoğlu, Neşe Ceyhan, Bülent Akın yer aldı.

Divanın oluşumu ile gündem sıralamasına göre mevcut tüzüğün değişikliği, faaliyet raporu, gelir-gider tablosunun ibrası oylamasına geçildi. Tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildikten sonra tebrik mesajları okundu. Tüzük değişikliği seçimine tek liste ile giren Hüseyin İlhan ve yönetimi üyelerden aldıkları oylar ile yeni yönetim olarak göreve başladılar.

PİRHA/AYDIN

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: