Ana Sayfa Haberler AKP’li Bülent Turan’dan Çanakkale’deki cemevlerine ‘ihtiyaç’ ziyareti

AKP’li Bülent Turan’dan Çanakkale’deki cemevlerine ‘ihtiyaç’ ziyareti

0
AKP’li Bülent Turan’dan Çanakkale’deki cemevlerine ‘ihtiyaç’ ziyareti

Alevilerin tepkisine rağmen iktidarın Alevi kurumlarına ‘ihtiyaç’ ziyaretleri devam ediyor. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale merkeze bağlı Denizgöründü Köyü’ndeki cemevine ‘ihtiyaç’ ziyaretinde bulundu. Turan’ın, Alevi köyünde cami olmasından övgüyle bahsetmesi dikkat çekti. 

Alevilerin tepkisine rağmen İçişleri Bakanı danışmanlarının, AKP’li milletvekillerinin, vali ve kaymakamların Alevi kurumlarına ‘ihtiyaç’ ziyaretleri devam ediyor.

Bugüne kadar Alevilerin ibadethanesi olan cemevlerini tanımayan, kamusal haklardan faydalanmasının önüne geçen hükümet, bu kez de AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan aracılığıyla Çanakkale’de bulunan cemevlerine ‘ihtiyaç’ ziyaretinde bulundu.

AKP iktidarı döneminde Alevilere yönelik hak ihlalleri ülkenin dört bir yanında ev işaretlemeleri, zorunlu din dersleri, eğitimde ihlaller, cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmemesi ve elektriklerinin kesilmesi, köylere cami dayatması, hizmet verilmemesi, cemevlerini belediyelerin yönetmesi, gözaltı ve tutuklamalar vb. şeklinde devam ediyor. Tüm bunlara rağmen İçişleri Bakanlığı danışmanların ‘ihtiyaç’ ziyaretleri adı altında cemevlerini ziyaret etmesi bu samimiyetsizliği ortaya koyuyor.

AKP’Lİ TURAN: DENİZGÖRÜNDÜ, HEM CAMİ HEM CEMEVİNİN OLDUĞU KIYMETLİ KÖYÜMÜZ

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale merkeze bağlı Denizgöründü Köyü’ndeki cemevine ‘ihtiyaç’ ziyaretinde bulundu. Turan, burada yaptığı konuşmada, “11 farklı cemevimizin yöneticileriyle ve köylerimizin muhtarlarıyla bir aradayız. Denizgöründü hem camisi hem cemevinin olduğu çok kıymetli bir köyümüzdür. Bölgemizin en eski köylerinden bir tanesidir. Çevremizde 11 tane cemevinin ufak tefek eksikleri vardı. Onların çözümü için beraber adımlar attık. 11 cemevimizin değişik sorunlarını çözme imkanı bulduk” ifadelerini kullandı.

Bölgenin en eski yerleşimlerinden Denizgöründü’nün hem cami hem cemevine sahip çok kıymetli bir köy olduğunu dile getiren Turan, çevredeki 11 cemevinin ufak tefek eksikliklerinin giderilmesi konusunda birlikte adımlar attıklarını anlattı.​​​​​​​

(HABER MERKEZİ)

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: