Ana Sayfa Haberler DAD Mersin Şubesi dayanışma kahvaltısı düzenledi-VİDEO

DAD Mersin Şubesi dayanışma kahvaltısı düzenledi-VİDEO

0
DAD Mersin Şubesi dayanışma kahvaltısı düzenledi-VİDEO

DAD Mersin Şubesi, dayanışma kahvaltısı düzenledi. Etkinlikte konuşan DAD Eş Genel Başkanı Musa Kulu, Alevi toplumu olarak Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyada barışın, eşitliğin hakim olmasını istediklerini belirterek, dünyayı kendi mülk gören anlayışa karşı demokrasi ve özgürlük güçlerinin mücadeleyi büyütmesi gerektiğine dikkat çekti.

Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Mersin Şubesi, HDP İl Eş Başkanları, demokratik kitle örgütü temsilcileri ve yurttaşların katılımıyla dayanışma kahvaltısı düzenledi.

Yenişehir Belediyesi Yeni Kafe’de düzenlenen etkinlikte ilk olarak DAD Mersin şubesi Eş Başkanı Hülya Ayhan söz alarak katılımdan dolayı duydukları mutluluğu ifade etti.

DAD Eş Genel Başkanı Musa Kulu , Alevi toplumunun tüm sürekleri olarak barışı savunduklarını belirtti. Kulu, ‘Bir sofrada olmak insanlık sofrasında olmaktır. Çünkü bütün insanlık bütün nimetlerden ortak faydalanırlar.  Biz dünyayı mülk olarak görmeyiz. Toprakla, güneşle, suyla, ateşle ikrarlı bir duruşun sahibiyiz. Bu dünyada en güzel haliyle barış ve kardeşlik içinde yaşamı savunuyoruz” dedi.

Kulu, son olarak Alevi toplumu olarak Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyada barışın, eşitliğin hakim olmasını istediklerini belirterek, dünyayı kendi mülk gören anlayışa karşı demokrasi ve özgürlük güçlerinin mücadeleyi büyütmesi gerektiğini dile getirdi.

Diren KESER/MERSİN

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: