Ana Sayfa Haberler Ana Meryem Türbesi yıkılma tehdidi ile karşı karşıya!

Ana Meryem Türbesi yıkılma tehdidi ile karşı karşıya!

0
Ana Meryem Türbesi yıkılma tehdidi ile karşı karşıya!

İstanbul Esenlerde devam eden istimlak çalışmaları sebebiyle Ana Meryem Türbesi yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Ana Fatma Cemevi Başkanı Hüseyin Acaray, konuya ilişkin açıklama yaparak “İnancımızın yaşatılabilmesi için türbemizi yıktırmayacağız” dedi.

Esenler ilçesi Tuna Mahallesi’ndeki Ana Meryem Türbesi, yapımı süren okul inşaatı sebebiyle tehlike altında. Türbenin yıkılmak istendiğini söyleyen Ana Fatma Cemevi Başkanı Hüseyin Acaray, konuya dikkat çekerek yardım talebinde bulundu.

“TÜM CANLARIN MADDİ DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ”

“İnancımıza sahip çıkıp türbemizi yıktırmayacağız” diyen Acaray, yıkım tehlikesine karşın ilgili tüm kamu kuruluşlarına dilekçe sunduklarını ancak herhangi bir cevap alamadıklarını da belirtti. Türbe çevresine kültür merkezi yapmak istediklerini aktaran Hüseyin Acaray, şu açıklamayı yaptı:

“Meryem Ana Türbemizin şu anda bakımını, onarımını ve çevre temizliğini yapabilmemiz için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımıza, bizi duyan, bilen tüm canların maddi desteğini bekliyoruz. Burayı Alevilere yakışır şekilde dizayn etmek istiyoruz. Sizlerden ricamız; biran önce buraya maddi anlamda yardım ederseniz çok iyi olur. Çünkü buraya güzel bir aş evi ve kültür merkezi yapacağız.”

PİRHA/İSTANBUL

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: