Ana Sayfa Haberler Gürsel Erol yazılı tabela kaldırıldı-VİDEO

Gürsel Erol yazılı tabela kaldırıldı-VİDEO

0
Gürsel Erol yazılı tabela kaldırıldı-VİDEO

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından Ana Fatma Ziyaretinde yapılan yeleli aslan heykeli ve restorasyon çalışması ile reklam tabelası büyük tepki çekti. Dersimliler Ana Fatma Ziyaretinde yapılan üç tane Gürsel Erol yazılı tabeladan bir tanesini kaldırdı.

Alevi inancında ziyaret yerleri önemli bir yere sahip. Devletin Alevilerin inanç yerlerine müdahalesi devam ediyor. Munzur Gözeleri’ndeki peyzaj projesinde olduğu gibi Ana Fatma Ziyaretinin de doğal dokusuna yenileme adı altında zarar veriliyor. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından Ana Fatma Ziyaretinde yapılan çalışma büyük tepki çekti.

Yoğun tepkiler üzerine CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, eski danışmanı Hasan Rıza Ser’e Ana Fatma ziyaretinde yapılan üç tane Gürsel Erol yazılı tabeladan bir tanesini kaldırmasını söyledi. Hasan Rıza Ser’in Ana Fatma yapılan düzenlemenin on numara olduğunu, insanlar rahat gezsin diye beton haline getirdik ve aynı zamanda Ana Fatma ziyaretine iki tanede dağ keçisi getireceklerini söyledi.

PİRHA/DERSİM

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: