Ana Sayfa Haberler Ana Fatma Ziyaretinde Gürsel Erol yazılı tabletler kaldırıldı-VİDEO

Ana Fatma Ziyaretinde Gürsel Erol yazılı tabletler kaldırıldı-VİDEO

0
Ana Fatma Ziyaretinde Gürsel Erol yazılı tabletler kaldırıldı-VİDEO

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından Ana Fatma Ziyaretinde yapılan yeleli aslan heykeli ve restorasyon çalışması ile reklam tabelası büyük tepki çekti. Dersimliler Ana Fatma Ziyaretindeki Gürsel Erol yazılı tabletler kaldırıldı.

Alevi inancında ziyaret yerleri önemli bir yere sahip. Devletin Alevilerin inanç yerlerine müdahalesi devam ediyor. Munzur Gözeleri’ndeki peyzaj projesinde olduğu gibi Ana Fatma Ziyaretinin de doğal dokusuna yenileme adı altında zarar veriliyor.

Dersim’de bulunan ve Aleviler için kutsal sayılan Ana Fatma Ziyareti’nin bulunduğu bölgeye, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Gürsel Erol tarafından “peyzaj” adı altında restorasyon çalışması yapıldı. 28 Ekim’de biten restorasyon çalışmasının ardından Erol, ziyarete “Onarımı ve çevre düzenlemesi 2021 yılında 26’ncı dönem Tunceli ve 27’nci dönem Elazığ milletvekili Sn. Gürsel Erol tarafından yapılmıştır” yazılı mermer tableti astırdı. Gelen yoğun tepkiler nedeniyle Erol, isminin yazılı bulunduğu mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı.

PİRHA/DERSİM

İLGİLİ HABERLER:

-Aday: Ana Fatma Ziyaretinde yapılan yeleli aslan heykeli kaldırılmalıdır

-Gürsel Erol’a tepki: Ana Fatma Ziyaretinin dokusunu bozarken kimden izin alındı?

–Sinan Kırmızıçiçek’ten Gürsel Erol’a tepki: Dersim halkının rızalığını aldınız mı?

-Kete: Hakk aşkına bu zulümden vazgeçin!

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: