Ana Sayfa Haberler Erdoğan bir cümleyle değindi: Talimatımızla 58 ildeki 1585 cemevi ziyaret edildi

Erdoğan bir cümleyle değindi: Talimatımızla 58 ildeki 1585 cemevi ziyaret edildi

0
Erdoğan bir cümleyle değindi: Talimatımızla 58 ildeki 1585 cemevi ziyaret edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun resmi olmayan danışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek’in başını çektiği heyetin cemevlerine “Bir ihtiyacınız var mı” ziyaretlerine ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugünkü kabine gündemimizde talimatımızla ülkemizin 58 ilindeki 1585 cemevi ziyaret edilerek hazırlanan kapsamlı bir çalışmayı da görüştük” dedi. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada tutuklu işadamı Osman Kavala’nın Avrupa İnsan Hakları Kararının yerine getirilerek serbest bırakılması yönünde çağrı yapan büyükelçilere yanıt verdi. Erdoğan, “Niyetimiz asla kriz çıkarmak değil, ülkemizin onurunu korumaktır” dedi. 

Erdoğan ayrıca konuşmasında, bir süredir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun resmi olmayan danışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek’in başını çektiği heyetin cemevlerine “Bir ihtiyacınız var mı” ziyaretlerine ilişkin de konuştu.

Erdoğan, “Bugünkü kabine gündemimizde talimatımızla ülkemizin 58 ilindeki 1585 cemevi ziyaret edilerek hazırlanan kapsamlı bir çalışmayı da görüştük. Aynı şekilde insan hakları eylem planında yer alan azınlık vakıflarının seçim usulüyle ilgili hususu da değerlendirdik. Hangi meşrebe mensup olursa olsun Türkiye’nin 84 milyon vatandaşımızın her birinin meselesi bizim meselemizdir” ifadelerini kullandı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin ve Yargıtay’ın kararlarını yerine getirmeyen AKP hükümetinin, Ali Arif Özzeybek ve beraberindeki kişilerin Alevi kurumlarına ve cemevlerine gönderilmekteki amacı karanlıkta kalmaya devam ediyor.Meclis’te CHP’li ve HDP’li vekiller tarafından verilen soru önergelerine de hala yanıt verilmedi.

PİRHA/ İSTANBUL

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: