Ana Sayfa Haberler Can: Hala gözaltında; Göksel Fidan Alevi hareketinin en kararlı önderlerindendir

Can: Hala gözaltında; Göksel Fidan Alevi hareketinin en kararlı önderlerindendir

0
Can: Hala gözaltında; Göksel Fidan Alevi hareketinin en kararlı önderlerindendir

İstanbul’da evinden 15 Ekim günü gözaltına alınan Eski PSAKD Sultangazi Şubesi Gazi Şehitleri Cemevi Başkanı Göksel Fidan hala serbest bırakılmadı. Gözaltı operasyonuna tepki gösteren Topçu Baba Alevi Dergahı Kurucu Başkanı Mustafa Can, “Göksel, Alevi hareketinin en inatçı, en kararlı ve disiplinli önderlerinden birisidir. Gözaltına alınması bütün Alevi hareketinin içinde bulunduğu ve önümüzdeki süreçte karşılaşacağı sorunlardan biridir” dedi.

İstanbul merkezli toplam 16 ilde 15 Ekim günü gerçekleştirilen operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 126 kişiden biri olan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Sultangazi Şubesi Gazi Şehitleri Cemevinin eski başkanı Göksel Fidan’ın hala gözaltında olduğu öğrenildi. Dosya avukatlarından Seda Şaraldı, Fidan’ın gözaltında tutulduğunu söylerken; soruşturmaya gizlilik kararının getirildiğini ifade etti.

“GÖKSEL, BÜYÜK ALEVİ MİTİNGLERİNİ ÖRGÜTLEYENLERDEN BİRİSİDİR”

Fidan‘ın gözaltına alınmasına ilişkin PİRHA‘ya konuşan Topçu Baba Alevi Dergahı Kurucu Başkanı Mustafa Can, yaşananlardan dolayı şaşkın olmadığını belirtti. Can, şunları söyledi:

“Göksel benim hem öğrencim hem de çok yakın dostumdur. Neden gözaltına alındığını bilmiyorum gerçekten. Hala gözaltında. Bu hepimizin yaşayacağı bir süreç. Önümüzdeki günler daha zor günlere gebe. Dolayısıyla bu süreç beni çok fazla şaşırtmadı. Göksel, 2009-2010’da İstanbul, Ankara, İzmir’de 500 bin kişilik Alevi mitinglerini örgütleyenlerden birisidir. Göksel, Alevi hareketinin en inatçı, en kararlı ve disiplinli önderlerinden birisidir. Gözaltına alınması bütün Alevi hareketinin içinde bulunduğu ve önümüzdeki süreçte karşılaşacağı sorunlardan biridir.”

Barış KOP / İSTANBUL

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: