Ana Sayfa Haberler Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Ulusoy, 142 öğrenciye burs sağlayacaklarını açıkladı

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Ulusoy, 142 öğrenciye burs sağlayacaklarını açıkladı

0
Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Ulusoy, 142 öğrenciye burs sağlayacaklarını açıkladı

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Veliyettin Ulusoy, maddi imkanı kısıtlı öğrencilere verecekleri burs desteği için 2015 yılında bir fon hesabı oluşturduklarını hatırlatarak, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans ve Doktora olmak üzere toplam 142 öğrenciye 10 ay süreyle burs desteği sağlayacaklarını açıkladı. Ulusoy, “Yolumuza gönül vermiş sizlerin maddi ve manevi desteğiyle bu hizmetleri yapacağımıza inancım sonsuz” dedi. 

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Veliyettin Ulusoy, maddi imkanı kısıtlı öğrencilere verecekleri burs desteği konusunda bir açıklama yaptı.

Ulusoy, “Vakfımızın esas amaçlarımızdan birini oluşturan eğitim alanındaki sorunlarımızın çok küçük bir parçasına çözüm olmasını umduğumuz maddi imkânları kısıtlı olan öğrencilerimize burs desteği sağlamaktır. Hünkâr Hacı Bektaş Veli Vakfı olarak; üniversitelerde ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere burs desteği sağlamak için 2015 yılında bir fon hesabi oluşturduk” dedi.

Ulusoy, oluşturulan bu fon ile ilgili şu bilgileri verdi?

“2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 24 öğrenciye,2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 56 öğrenciye,2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 77 öğrenciye,2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 100 öğrenciye,2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 126 öğrenciye,2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans ve Doktora olmak üzere toplam 132 öğrenciye destek sağlandı.2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans ve Doktora olmak üzere toplam 142 öğrenciye 10 ay süreyle burs desteği sağlayacağız.”

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’nin eşitlikçi ve anti-cinsiyetçi yaşam biçimleri ile Ahi Evran’ın dayanışmacı vasfını; Yolumuza ve insanlık tarihine katmış oldukları değerleri gözeterek 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıll Bursumuzu onların anısına adıyoruz. Üç ismin de ürettikleri ve savundukları değerler yedi asır öncesinden kalmadı tersine bütün zamanlar boyunca bizlere seslendiler ve Işık oldular.

Ülkemizdeki yaşam koşulları ve gündelik hayatın pratikleri dikkate alındığında kadınlar için hayatta kalma ve yaşamak çok daha zor hale getirildiği gözlemlenmektedir. Bu can alıcı hususu dikkate alarak burslarımızın ilk altı yılında kız öğrencilerden yana özellikle pozitif ayrımcılık İlkesini uyguladık. Bu uygulamaya çok daha etkin bir şekilde devam edeceğiz.

“MADDİ, MANEVİ DESTEĞİNİZLE BU HİZMETLERİ YAPACAĞIMIZA İNANCIM SONSUZ”

Dostlar, el birliği ve gönül dirliğiyle adalet ve eşitlikçi ilklerinden ödün vermeden dayanışma ruhu içerisinde insanlığa dair değerlere katkı sunabiliriz.

Yolumuza gönül vermiş sizlerin maddi ve manevi desteğiyle bu hizmetleri yapacağımıza inancım sonsuz. Bu kapsamda yapmış olduğunuz bağış, katkı ve desteğiniz için çok teşekkür eder; sağlık, mutluluk ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

(HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: