Batıkent Cemevi Yönetimi, açıklama yaptı: Cemevi’nde ticari alan söz konusu değil!

0
77

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahalle Şube ve Batıkent Cemevinin yenilenmesi için inşaat çalışması başladı. Yönetim Kurulu, cemevinin ticari bir amaçla yapılacağına dair söylentilere de cevap vererek “Projemizde sadece halkımıza inançsal, sosyal ve kültürel alanlarda hizmet verecek alanlar olacaktır” dedi.

Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevinin yenilenmesi için çalışmalara başlandı. Yenimahalle Belediyesi’nin katkıları ile yapımına başlanan projenin içinde cemevi, toplantı salonları, yemekhane, morg, mutfak, kütüphane, müzik odası, derslik, misafirhane ve yönetim odası olacak.

“CEMEVİNDE HERHANGİ BİR TİCARİ ALAN SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

PSAKD Yenimahalle Şubesi ve Batıkent Cemevi Yönetim Kurulu, söz konusu projeye dair yeni bir yazılı açıklama yaptı. Aktarılan bilgiler doğrultusunda yeni cemevinde, inançsal ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak alanlar dışında herhangi bir ticari alanın kesinlikle olmayacağı vurguladı.

Batıkent Cemevi Yönetim Kurulu, 9 Ekim’de “Cemevinin AVM içinde olacağı iddiası tamamen yalan ve iftiradır” diyerek 10 Ekim’de konu ile ilgili bir açıklama daha yayınladı. Cemevi yönetimi, projenin yapımına başlandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Projemizin içinde Cemevi, konferans ve toplantı salonları, yemekhane, morg, mutfak, oturma salonu, kütüphane, müzik odası, derslik, misafirhane, yönetim odası ve kadınların, gençlerin, semah hizmeti veren canlarımızın toplantı yapıp faaliyetlerini konuşabilecekleri mekanlar olacaktır. Bu mekanların hepsi son derece donanımlı ve işlevli olacaktır. Bahsedilen mekanlar dışında herhangi bir ticari alan kesinlikle söz konusu değildir. Projemizde sadece halkımıza inançsal, sosyal ve kültürel alanlarda hizmet verecek alanlar olacaktır. Bu örnek projenin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz ve emeği geçen tüm canlara ve dostlara tekrar teşekkür ediyoruz.”

PİRHA/ANKARA

                                               <br>

Bir Cevap Yazın