Ana Sayfa Haberler Gergerlioğlu’ndan Başdeğirmen’e tepki: Bağırma hakkın var mı, nasıl bir muktedir kibri?-VİDEO

Gergerlioğlu’ndan Başdeğirmen’e tepki: Bağırma hakkın var mı, nasıl bir muktedir kibri?-VİDEO

0
Gergerlioğlu’ndan Başdeğirmen’e tepki: Bağırma hakkın var mı, nasıl bir muktedir kibri?-VİDEO

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in, Diyaneti eleştiren PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan’ı kürsüden indirmek istemesine bir tepki de HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan geldi. Gergerlioğlu, “Vatandaşlar haksızlığa uğramış ve bunu dile getiriyorlar. Bunun için bağırma hakkın var mı? Nasıl bir muktedir kibri var?” dedi. 

Isparta’da 25 Eylül günü yapılan cemevi açılışında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in, Diyaneti eleştirdiği için Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan’ı kürsüden saygısız şekilde kürsüden indirmek istemesine tepkiler sürüyor.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Isparta Belediye Başkanı Alevi Dernek Başkanına “Sana da yardım etmiştik, eline gözüne dursun. Burada siyaset yapıyorsun” dedi. Ne siyaseti? Vatandaşlar haksızlığa uğramış ve bunu dile getiriyorlar. Bunun için bağırma hakkın var mı? Nasıl bir muktedir kibri var?” diyerek tepki gösterdi. 

Gergerlioğlu, 28 Eylül 2021 tarihinde TBMM’ne verdiği “İbadethanelerle İlgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” ile Cem Evlerinin yasal statüye kavuşturulmasını talep etmişti.

(HABER MERKEZİ)

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: