Ana Sayfa Haberler 17+ Alevi Kadınlar: Tülay Hatimoğulları yalnız değildir; etkin soruşturma yapılmalıdır

17+ Alevi Kadınlar: Tülay Hatimoğulları yalnız değildir; etkin soruşturma yapılmalıdır

0
17+ Alevi Kadınlar: Tülay Hatimoğulları yalnız değildir; etkin soruşturma yapılmalıdır

HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’na yönelik polis olduklarını söyleyen iki kişinin saldırı girişimine dair bir açıklama yayımlayan 17+ Alevi Kadınlar, etkin soruşturma çağrısı yaptı. Yapılan açıklamada, “Ülkede, her geçen gün kadınlara karşı artan erkek ve devlet şiddetini lanetliyoruz. Hukukun işlemediği sürecin var olması ise, saldırganların iktidar, devlet tarafından korunmasına denk düşmektedir” ifadeleri kullanıldı.

17+ Alevi Kadınlar, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Tülay Hatimoğulları‘nın evine gelen iki kişinin sivil polis oldukları iddiasıyla içeri girmeye çalışmasına ilişkin bir açıklama yayımlayarak; olayın etkin soruşturulması çağrısında bulundu.

“SALDIRGANLAR KORUNUYOR MU?”

Açıklamada, saldırı girişimine dair iktidar partisi ve İçişleri Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’na yönelik saldırı demokratik siyasetle kadınların karşısına çıkamayanların kanun dışı yöntemlerden medet umarak düzenlediği bir tertiptir. Saldırının üzerinden bir haftaya yakın süre geçmesine rağmen hala somut bir gelişmenin kaydedilmemiş olması akıllara daha önceki saldırılarda olduğu gibi “Saldırganlar korunuyor mu?” sorusunu getirmekte. Bir süredir siyasi partilere, siyasetçilere, gazetecilere, hak mücadelesi verenlere, demokrat ve aydınlara yönelik saldırıların sistematik olarak yürütüldüğüne tanıklık ediyoruz. HDP milletvekili Tülay Hatimoğulları’na karşı yapılan saldırı da kuşku yok ki bunlardan.”

“KADINLARA KARŞI ARTAN ERKEK VE DEVLET ŞİDDETİNİ LANETLİYORUZ”

Açıklamada ayrıca, “Kadınların eşitlik, özgürlük mücadelesi baskılarla, korkutmalarla engellenemez. Tülay Hatimoğulları yalnız değildir. Kadınlar birlikte güçlü. Ülkede, her geçen gün kadınlara karşı artan erkek ve devlet şiddetini lanetliyoruz. Saldırganlar hakkında ivedi etkin soruşturma başlatılarak, gereken yargılanmanın yapılmasını ve kamuoyunun bilgilendirilmesini istiyoruz. Hukukun işlemediği sürecin var olması ise, saldırganların iktidar, devlet tarafından korunmasına denk düşmektedir” ifadelerine yer verildi.

PİRHA / İSTANBUL

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: