Ana Sayfa Haberler KPSS’den 96 aldı, mülakatta Alevi olduğunu söyleyince elendi

KPSS’den 96 aldı, mülakatta Alevi olduğunu söyleyince elendi

0
KPSS’den 96 aldı, mülakatta Alevi olduğunu söyleyince elendi

KPSS’de 96 puan alan ve Sağlık Bakanlığı’nın açtığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığı kadrosuna başvuran sağlıkçı A.D’ye mülakatta, ‘Yozgat’taki köyünün Alevi mi Sünni mi’ olduğu soruldu. Alevi olduğunu söyleyen A.D. mülakatta elendi.

Kronos34‘ün haberine göre, Ankara’da Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) 96 puan alan bir sağlıkçı Sağlık Bakanlığının açtığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığı kadrosuna başvurdu. A.D. isimli kadın aday mülakatta Alevi olduğu söyleyince yüksek puan almasına karşın ataması yapılmadı.

Son KPSS sınavına Konya nüfusuna kayıtlı B.A., ile Yozgat nüfusuna kayıtlı A.D., de girdi. Sınav neticesinde A.D., 96, nişanlısı ise 86 puan aldı. Nişanlı çift, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığı kadrosuna başvuru yaptı. Geçtiğimiz günlerde A.D. ve B.A., mülakat için Ankara’daki merkeze çağrıldı. Aldıkları puandan dolayı kadroya gireceklerinden şüphe duymayan çift, sonuçlar açıklandığında hayal kırıklığı yaşadı.

‘YOZGAT’IN HANGİ KÖYÜNDENSİN? KÖYÜN ALEVİ Mİ YOKSA SÜNNİ Mİ?’

Ulaşılan bilgilere göre; mülakata katılan heyet, ellerinde kimlik bilgileri bulunan bayan A.D.,’ye memleketi Yozgat hakkında bazı bilgiler sordu. A.D., ise Yozgat ile ilgili spesifik bilgileri tekrarladı. Sonra heyetten biri, doğduğu köyü sordu. Ardından köyün, Alevi mi yoksa Sünni köyü mü, olduğu sorusunu yöneltti. A.D.  “Alevi köyü” dedi. Ardından mülakat neticelendirilerek, A.D., dışarı alındı. Aynı kurulun mülakatına 86 puan alan nişanlısı da girdi. Ona da benzer sorular soruldu. B.A., Konyalı olduğunu, Sünni olduğunu heyete aktardı. Mülakatta alanıyla ve siyasi süreçle ilgili de birkaç soru yöneltildi. B.A., üstü kapalı olarak sorulara cevaplar verdi.

Birkaç hafta sonra mülakat sonuçları açıklandı. KPSS’den 96 puan aldığı için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığı kadrosuna gireceğine kesin gözüyle bakan A.D., büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Sonuçlarda A.D.’nin mülakatta düşük not aldığı belirtildi. A.D.’yi tek teselli eden ise nişanlısının kadroya alınması oldu.

(HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: