Ana Sayfa Haberler Uyuşturucudan yaşamını yitiren 13 yaşındaki Mehmet Altun toprağa sırlandı-VİDEO

Uyuşturucudan yaşamını yitiren 13 yaşındaki Mehmet Altun toprağa sırlandı-VİDEO

0
Uyuşturucudan yaşamını yitiren 13 yaşındaki Mehmet Altun toprağa sırlandı-VİDEO

İngiltere’nin Bournemouth kentinde yaşayan ve uyuşturucudan hayatını kaybeden 13 yaşındaki Mehmet Altun, İngiltere Cemevinde Hakk’a uğurlandı.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi Cemevinde düzenlenen erkan öncesinde, Kuzey Londra’da bulunan Wood Green kütüphanesinin önünde ‘Mehmet Altun için adalet’ yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte anne Aynur Altun, “Yanımızda, evimizin önünde bu tehlike gelip 13 yaşındaki çocuğumuzu buldu. Benim çocuğuma olduysa herkesin çocuğuna olabilir. Lütfen tüm anne ve babalar dikkatli olun” diyerek feryat etti.

“KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARIN ÜSTÜNDEN ELLERİNİZİ ÇEKİN”

Londragezete‘nin haberine göre yüzlerce kişi 13 yaşındaki Mehmet Altun’un, 14 yaşındaki bir başka çocuğun verdiği uyuşturucuyla hayatını kaybetmesini protesto etti.

Anne Aynur Altun eylemdeki konuşmasında, uyuşturucu çetelerine seslenerek, “Mehmet’i kaybettik. Mehmet kötü bir çocuk değildi. Yanımızda, evimizin önünde bu tehlike gelip 13 yaşındaki çocuğumuzu buldu. Benim çocuğuma olduysa herkesin çocuğuna olabilir. Lütfen tüm anne ve babalar dikkatli olun. Çocuklara sesleniyorum. Sizin en çok güvenebileceğiniz anne ve babalarınızdır. Onlara güvenin. Her ne sorununuz olursa onlarla paylaşın. Ben görüyordum çevreyi, içim yanıyordu korkuyordum o yüzden çocuğumu parka bile gitmesine izin vermiyordum. Duyun sesimi, son kez şu canavarlara sesleniyorum, şu küçücük çocukların üstünden ellerinizi çekin. O masumların geleceğini söndürmeyin, yakmayın böyle anneleri babaları, yeter artık” ifadelerini kullandı.

“MEHMET’İ AKLIMIZDA VE KALBİMİZDE YAŞATACAĞIZ”

Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil de, Mehmet Altun’un ölümünden sadece uyuşturucu baronlarının değil, tüm yetişkinler, polis teşkilatı, okullar, yerel yetkililer ve hükümetin de sorumlu olduğuna vurgu yaparak, “Mehmet geleceği elinden alınmış masum bir çocuk. Ölümünden sadece uyuşturucu baronları değil, tüm yetişkinler, polis teşkilatı, okullar, yerel yetkililer ve hükümet sorumludur. Bugün Mehmet’imizi ışıklara, yıldızlara ve gönüllerimizdeki en güzel anılarda sırlanmaya uğurluyoruz. Mehmet’i aklımızda ve kalbimizde yaşatacağız. Ölümcül uyuşturucunun tehlikeleri konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Londra başta olmak üzere tüm ülke belediyeleri, polisi, yerel makamları, seçilmiş temsilcileri ölümcül uyuşturucuya karşı mücadelemizde bizi desteklemeye çağırıyoruz” diye konuştu.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA SIRLANDI

Cenaze töreninde Mehmet Altun’un fotoğraflarından oluşan bir görsel gösteri yapıldı. İlkay Akkaya’nın ‘‘Adıyaman’’ adlı türküsüyle başlayan slaytta görseller arasında Mehmet Altun’un bebeklik, okul ve ailesi ile geçirdiği zamanların görüntüleri de yayınlandı. Yaklaşık 10 dakikalık görsel gösteri tüm salondakileri gözyaşlarına boğdu. Erkan boyunca salonda duygusal anlar yaşandı. Altun, Hakk’a yürüme erkanından sonra, Lavender Hill/Enfield Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa sırlandı.

(HABER MERKEZİ)

İlgili Haber:

BAF, uyuşturucudan yaşamını yitiren 13 yaşındaki çocuk için adalet mitingi yapacak

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: