Ana Sayfa Haberler Anne, okulda çocuğuna 7 saat zorunlu din dersi verilmesine isyan etti-VİDEO

Anne, okulda çocuğuna 7 saat zorunlu din dersi verilmesine isyan etti-VİDEO

0
Anne, okulda çocuğuna 7 saat zorunlu din dersi verilmesine isyan etti-VİDEO

Elazığ Atatürk Anadolu Lisesi’nde seçmeli ders adı altında öğrencilere haftada 7 saat din dersi verildi.  Atatürk Anadolu Lisesi’nde okuyan çocuğunun haftada 7 saat din dersi almasını istemediğini belirten Fergül Berk, “Türkçe ve matematik dersleri haftada 6 saat iken din dersi 7 saat, çocuklar okulda ne öğrenecek? Seçmeli ders olmasına rağmen kimseye bir şey söylemeden çocuklara bu dersleri vermişler” dedi.

Alevilerin zorunlu din dersinin kaldırılması için verdiği hukuksal mücadele hala sonuç vermedi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Alevi öğrencilerin din derslerinden muaf olması yönünde verdiği kararı AKP hükümeti yıllardır uygulamıyor. Zorunlu din dersi kaldırılsın derken din dersi sayısı artırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İl Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden öğrencilerin din derslerini seçmeleri için yönlendirme yapıyor.

Elazığ Atatürk Anadolu Lisesi’nde seçmeli ders adı altında öğrencilere haftada 7 saat din dersi dayatıldı. Seçmeli ders olmasına rağmen ne öğrencilere ne de velilere herhangi bir bilgi verilmeden ‘Kuran’ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler’ dersleri okul yönetimi tarafından seçilmiş. Din dersleri saati diğer tüm derslerden daha fazla.

TÜRKÇE MATEMATİK 6 SAAT, DİN DERSLERİ 7 SAAT

Atatürk Anadolu Lisesi’nde okuyan çocuğunun haftada 7 saat din dersi almasını istemeyen Fergül Berk, PİRHA’ya konuştu.

Diğer okullarda haftada iki saat ama Atatürk Lisesi’nde hafta da 7 saat din dersinin verildiğini söyleyen Berk, “Türkçe ve matematik dersleri haftada 6 saatken din dersi 7 saat. Çocuklar okulda ne öğrenecek. Seçmeli ders olmasına rağmen kimseye bir şey söylemeden çocuklara bu dersleri vermişler. Çocuğumun haftada 7 saat din dersi almasını istemiyorum” diye konuştu.

PİRHA/ELAZIĞ

                                               <br>

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: