Ana Sayfa Haberler Yazar Erdal Yıldırım, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanacak

Yazar Erdal Yıldırım, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanacak

0
Yazar Erdal Yıldırım, sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanacak

PSAKD’nin eski yöneticisi/ Yazar Erdal Yıldırım 2015-2018 yılları arasında yaptığı sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle yargılanıyor. Yıldırım’ın duruşması 9 Eylül Perşembe günü saat 10.40’da Çağlayan Adliyesi’nde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Yıldırım’ın, IŞİD’in Suriye’de gerçekleştirdiği katliamları protesto eden paylaşımları dava dosyasında suç olarak nitelendiriliyor.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) eski yöneticisi Erdal Yıldırım hakkında 2015 ile 2018 yılları arasında yaptığı sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek dava açıldı.

Yıldırım’ın, IŞİD’in Suriye Afrin’de gerçekleştirdiği katliamları “Afrin yalnız değildir” yazısını paylaşarak, protesto etmesi; Kobani’de yine IŞİD tarafından yapılan katliamlara dair paylaşım yapması, Muş Varto’da öldürülen bir kadının bedeninin sokakta teşhir edilmesi; İbrahim Kaypakkaya’yı Çorum’daki mezarı başında anması, yine Kaypakkaya’nın fotoğrafını paylaşması dosyada suç olarak gösterildi.

“KİMLİĞİMİZE SAHİP ÇIKTIĞIM İÇİN YARGILANIYORUM”

9 Eylül günü saat 10.40’da Çağlayan Adliyesi’nde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak olan Erdal Yıldırım, duruşma öncesi PİRHA’ya yaptığı açıklamada, “Alevilik ve devrimci değerleri savunmaya devam ettiğim, kimliğimize sahip çıktığım için yargılıyorlar. Ben her şeyden önce yıllar yılı Alevi örgütlülüğünün çeşitli kademelerinde (PSAKD Kadıköy Şube ve Ankara Genel Merkezde) yöneticilik yaptım. Alevi değerleri ve benimsediğim evrensel, insani değerler sonucu olarak dünyanın neresinde olursa olsun, mazlumdan, mağdurdan yana olmayı, eşitsizliklere, haksızlıklara karşı çıkmayı bir aydın ve sol sosyalist değerleri de benimsemiş bir birey olarak görev ve sorumluluk kabul ediyorum. Bu değerleri savunmaktan vazgeçmeyeceğimi bir kez daha beyan ediyorum” diye konuştu.

PİRHA / İSTANBUL

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: