Ana Sayfa Haberler Yenimahalle Belediyesi Batıkent’e yeni cemevi yapacak

Yenimahalle Belediyesi Batıkent’e yeni cemevi yapacak

0
Yenimahalle Belediyesi Batıkent’e yeni cemevi yapacak

PSAKD Batıkent Şubesi, Muharrem ayı dolayısıyla Aşure lokmalarını pay etti. Burada bir konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent’e yeni bir cemevi yapacaklarını duyurarak, “Her vatandaştan vergi alıyorsak camilere nasıl hizmet ediyorsak cemevi ihtiyacı olan bölgeye de cemevi yaparız dedik” şeklinde konuştu. 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Batıkent Şubesi, Muharrem ayı dolayısıyla Aşure lokmalarını pay etti.

Batıkent PSAKD Cemevinde düzenlenen programa PSAKD Yenimahalle Şube Başkanı Onur Şahin, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yardımcısı ve vekili, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı ve yönetimi, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda yurttaş katıldı.

“”CAMİLERE NASIL HİZMET EDİYORSAK, CEMEVİ DE YAPARIZ”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent’e yeni bir cemevi yapacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Yenimahalle’de 13 senedir görev yapıyorum. Türkiye’de devlet parasıyla cemevi yapan ilk belediye başkanıyım. Her vatandaştan vergi alıyorsak camilere nasıl hizmet ediyorsak cemevi ihtiyacı olan bölgeye de cemevi yaparız dedik. Bulunduğumuz Pir Sultan Abdal Cemevinin yerini önceki dönemde dini tesis alanı olarak tesis ettirdik. Şimdi de Alevi yurttaşlarımızın burada ibadetlerini en güzel şekilde yerine getirebilecekleri, Türkiye’ye örnek olacak şekilde bir cemevinin ihalesini yaptık. Gelecek hafta inşaatına başlayacağız. İçerisinde toplantı salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, derslikler, kütüphane ve idare kısmını barındıran dört dörtlük bir cemevi olacak. Buranın planını Alevi yurttaşlarımız ve derneğin temsilcileri ile birlikte yaptık. Yeni Pir Sultan Abdal Cemevi tüm ülkeye örnek teşkil edecek bir yapı olacak.”

Ardından söz alan PSAKD Yenimahalle Şube Başkanı Onur Şahin ise şunları kaydetti:

“Pir Sultan Abdal Cemevi olarak gerek alt yapıda gerekse kültürel etkinliklerimiz de her zaman Yenimahalle’nin desteğini görüyoruz. Cemevinin yapımında bize sunduğu destekten ötürü Fethi Başkana ve ekibine teşekkür ediyorum.”

PİRHA/ANKARA

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: