Ana Sayfa Haberler FUAF’tan koronavirüs açıklaması

FUAF’tan koronavirüs açıklaması

0
FUAF’tan koronavirüs açıklaması

FUAF, Fransa da artan koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada “Covid-19 salgının gidişatını ciddiye almadığımız takdirde çok daha ağır ve unutulması zor olan sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz” denilerek, fiziksel mesafe ve hijyene dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

 

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF) Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “dışarı çıkma yasağı” kararına ilişkin açıklama yaptı.

Macron’un yaptığı “28 Ekim 2020 Çarşamba, halkına yapmış olduğu konuşmasından sonra, 30 Ekim Cuma gününden itibaren ülke çapında “dışarı çıkma yasağı” kararına değerlendirerek, şunları dile getirdi:

“Her ne kadar yaz tatilinde, havaların ısınması ile Covid-19 salgınına yakalanan vaka sayıları azalsa da, kış aylarında böylesi ikinci bir dalganın gelmesi bilim insanları tarafından bekleniliyordu. Tüm bu süre zarfında, bizler psikolojik olarak Covid-19 ile yaşamayı öğrendik. İkinci dalgadaki alınan önlemler bizlere artık yabancı gelmiyordu.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un almış olduğu kararların içerisinde en dikkat çeken konu ise; “okulların açık kalması” oldu. Bu durumun tamamıyla devlet ekonomisi ve çocuklarımızın geleceği, eğitimi ile alakadar olduğu da aşikâr. 30 Ekim 2020 tarihinden bu yana, maalesef hepinizin de bildiği gibi, Covid-19 salgınına “GÜNLÜK” yakalananların sayıları 50 000’leri bulmaktadır. Yine “GÜNLÜK” Hakka yürüyen canların sayısı bugün itibarı ile 416’ya ulaşmıştır.

SOSYAL MESAFEYİ KORUMAYI VE SIK SIK ELLERİMİZİ YIKAMAYI LÜTFEN İHMAL ETMEYİNİZ

Cumhurbaşkanının da dediği gibi, Covid-19 salgının gidişatını ciddiye almadığımız takdirde çok daha ağır ve unutulması zor olan sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz. İçinde bulunduğumuz bu zor süreçte, her şeyden en önemlisi; “Geç olmadan, iş işten geçmeden, kendinizi, ailemizi ve sevdiklerinizi koruyunuz.” Sosyal mesafeyi korumayı ve sık sık ellerimizi yıkamayı lütfen ihmal etmeyiniz. Ayrıca, ailede içerisinde ciddi sağlık sorunları olan, kalp hastası, şeker, tansiyon, vb… kronik hastalıkları olan canlarımızla daha da mesafeli davranmayı unutmayalım. Canlar, eğitim tabii ki önemlidir, ama sağlığımız her şeyden daha önemlidir. Bu tarz ciddi kronik hastalıkları olan canları korumak için, gerekirse çocuklarımız için doktordan rapor talep etme hakkımız olduğunu unutmayın. Covid-19 salgınına yakalanmış olan canlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz. Hızır hiçbir canımızı darda ve zorda bırakmasın, Hakk yardımcınız olsun.”

PİRHA/FRANSA

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: