AKD GYK Üyesi Görer: Deprem sonrası cemevlerimizin kapılarını tamamen açtık-VİDEO

0
151

Alevi Kültür Dernekleri GYK Üyesi Hüseyin Görer, deprem sonrası cemevlerinin kapılarını tamamen açtıklarını söyledi. Görer, “Kendi gücümüz oranında hizmetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Kış hazırlıkları kapsamında önümüzdeki süreçte barınma ihtiyaçlarını karşılama konusunda hazırız” dedi. 

Alevi Kültür Dernekleri GYK Üyesi Hüseyin Görer, İzmir depremini Can TV’de değerlendirdi.

Depremlerin yaşamın bir parçası olduğunu vurgulayan Görer, “Alevi kurumları olarak alandayız temel ihtiyaçları karşılama konusunda üstümüze düşen ne yapabilirizin çabası içindeyiz” dedi.

Yurttaş sorumluğu içinde hareket etiklerini belirten göre, şunları aktardı:

“Buca Cemevi üzerinde bir çalışma yürüttük, Alevi kurumları olarak istişare halinde bir çaba içinde olduk. Buca Cemevinde yaptığımız çalışma var.Daha ön deprem hazırlığı kapsamda biriktirdiklerimizi paylaşıyoruz. Kadere değil, bilime akla, fikre, gerçeğe dayalı bir çalışma yürütmeliyiz.Depremin olduğu akşam Alevi kurumlarıyla anında iletişim içinde olduk ve cemevlerinin kapılarını tamamen açtık. Kendi gücümüz oranında hizmetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Kış hazırlıkları kapsamında önümüzdeki süreçte barınma ihtiyaçlarını karşılama konusunda hazırız.”

PİRHA/ İZMİR

Bir Cevap Yazın