Ana Sayfa Haberler PSAKD: ‘Alevilere ölüm’ diyen failler bulunup yargılansın

PSAKD: ‘Alevilere ölüm’ diyen failler bulunup yargılansın

0
PSAKD: ‘Alevilere ölüm’ diyen failler bulunup yargılansın
                    <strong>PSAKD Genel Merkezi yazılı bir açıklama yayınlayarak, İstanbul Pendik’teki bir apartman duvarına “Alevilere ölüm” tehdidine tepki gösterdi. Açıklamada faillerin bulunup yargılanması istendi. </strong>

Mersin’de Alevi bir esnafa dönük nefret söyleminin ardından, İstanbul Pendik’te de Alevilerin yaşadığı apartmanın duvarına “Alevilere ölüm” yazılarak, çarpı işareti konuldu.

Alevilere dönük artan nefret diline ve tehditlere ilişkin Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi yazılı açıklama yaptı.

“ALEVİLER TARİHİ BOYUNCA ASLA KARANLIĞA, GERİCİLİĞE VE BARBARLIĞA BOYUN EĞMEDİ”

“Alevi düşmanlığı bitmiyor” denilen açıklamanın devamında şunlar aktarıldı:

“Son olarak İstanbul Pendik’te bir binanın duvarına “Alevilere ölüm” yazıldı. Ülkede işsizlik, açlık, yoksulluk had safhada ama Alevilere düşmanlık unutulmuyor. Partiler kurulur, hükümetler değişir, ülkelerde yeni sınırlar çizilir ama asla Alevi düşmanlığından vazgeçilmez. Madımak katili Ahmet Turan Kılıç serbest bırakılırken bir taraftan da İstanbul’da cemevlerimizin duvarlarına benzeri tehditler yazılıyor. Alevilerin evleri işaretleniyor. Biz bunları biliyoruz. Bunlar ırkçıdır, bunlar kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı tanımayan barbar sürüleridir. Kadın, doğa ve insanlık düşmanıdır. Aleviler tarihi boyunca asla karanlığa, gericiliğe ve barbarlığa boyun eğmedi. Bugün de barbarlara, asla boyun eğmeyeceğiz. Yetkilileri göreve çağırıyoruz derhal failler bulunup yargılansın.”

PİRHA/ ANKARA

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: