DAD Ana Fatma Cemevi üyesi Hüseyin Aydoğdu Hakk’a uğurlandı-VİDEO

0
136

DAD Mamak Şube Ana Fatma Cem Evi üyesi ve önceki dönem PSAKD MYK Üyesi Hüseyin Aydoğdu Hakk’a uğurlandı.

PSAKD MYK Üyesi Hüseyin Aydoğdu Hakk’a uğurlandı. Uğurlama erkanına HBVAKV önceki Genel Başkanı Tuncer Baş, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Hukukçu Kamil Ateşoğulları, DAD Ankara ve Mamak Şube Ana Fatma Cemevi yönetim kurulu ve üyeleri, HDP Ankara  İl ve Mamak İlçe YK ve  üyeleri, CHP Mamak Belediye meclis üyeleri, 78’liler Girişimi, Tuzluçayır’da örgütlü bulunan köy dernek yöneticileri, Tuzluçayırlı Kadınlar Derneği ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze erkanını Pir Sultan Ocağı hizmet yürütücüsü Hüseyin Çemöz yaptı. Ardından Zakir Murat Yılmaz’ın deyişleriyle Hüseyin Aydoğdu’nun Hakk’a uğurlama erkanı yapıldı.

Ardında PSAKD Mamak Şubesi’nde yapılan törende konuşan Şube Başkanı Fadime Türkyılmaz da, “Hüseyin can bizim ütopyamız olan, herkesin eşit yaşadığı rıza şehrinin bir üyesi olacak” dedi. Ardından PSAKD Genel Sekreteri Onur Şahin, ABF önceki başkanlarından Fevzi Gümüş ve PSAKD Mamak önceki dönem Şube Başkanı Mustafa Demirtaş de birer kısa konuşma yaptıktan sonra Hüseyin  Aydoğdu’nun  cenazesi  Mamak Ortaköy mezarlığına sırlandı.

Cebrail ARSLAN/ ANKARA

Bir Cevap Yazın