Hakk’a yürüyen Baba Şeyh Xertu Hacı İsmail için başsağlığı mesajı

0
215

Ezidilerin Baba Şeyh’i Xertu Hacı Ismail’in Erbil’de Hakk’a yürümesinin ardından DAD Genel Merkezi ve HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül birer mesaj yayınladı.

Ezidilerin inanç önderi Baba Şeyh (Xertu Haci İsmail), Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkenti Erbil’de tedavi gördüğü hastanede Hakk’a yürüdü.

Baba Şeyh’i Xertu Hacı İsmail’in Erbil’de Hakk’a yürümesinin ardından Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Genel Merkezi şu mesajı yayınladı; “Yol kardeşimiz Ezidi Bawa Şex Xorto Hace İsmail Hakk’a yürümüştür. Devri daim olsun. Mekanı Pir-u nur olsun. Ezidi Canlarımızın ve Kürt halkının başısağolsun. Hizmetleri yarenlerine nişan olsun.”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ise “Tevazu ve Berraklık Müsahip Canlarımız Êzdi’lerin şexi, Baba Şex Xorto Heci İsmail! Êzdi inancına, toplumuna, hakikat ve hidayet makamına büyük hizmetler yaptı! Hizmetleri Melekê Tavus Divanına yazılsın! Laléş’e ve Baba Şex Xorto Hecî İsmal’in hizmetlerine niyaz ile” mesajını yayınladı.

Ezidilikte en yüksek dini merci olan Baba Şeyh, Laleş Tapınağı’nın sorumluluğunu üstlenen isimdi. 87 yaşındaki Baba Şeyh geçen günlerde Duhok’ta bir hastaneye kaldırılmıştı. Erbil’e nakledilen Baba Şeyh yoğun bakıma alınmıştı. Baba Şeyh, Adiy oğlu Şeyh Fahreddin’in oğlu olarak Şeyhan’da dünyaya gelmişti.

(HABER MERKEZİ)

 

 

 

Bir Cevap Yazın