BTK’den Alevinet haber sitesine erişim engeli

0
177

Alevinet haber sitesine, Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi. Alevinet haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Şükrü Yıldız, yazılı açıklama yaparak erişim engeline tepki gösterdi.

Yeni Yaşam gazetesi, Mezopotamya ajansı ve Sendika.org haber sitelerinin ardından Alevinet haber sitesine de erişim engeli getirildi.

Alevinet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni olan Şükrü Yıldız erişim engeliyle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Sitemiz BTK tarafından Türkiye’de erişime kapatıldı. BTK sitesinde “alevinet.com hakkında; Diyarbakır 1. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından verilen 02/10/2020 tarih ve 2020/3785 D. iş sayılı karara istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” dedi.

Açıklamada Genel Yayın Yönetmeni Şükrü Yıldız, özgürlükçü, demokrasi mücadelesi veren kesimlere, halklara, inançlara, medyaya yönelik gündemleştirilen saldırıları korkunun dışavurumu olarak gördüklerini belirtti.

Açıklamanın devamında Yıldız “İblise karşı durmak haktır, hakikattir. Hiç bir şey hak ve hakikatten güçlü değildir. Onun için diyoruz ki, halkımız gibi, inancımız gibi susmayacağız” diyerek tepki gösterdi.

HABER MERKEZİ

 

Bir Cevap Yazın