DAD Adana Şubesi&’nden HDP’ye destek ziyareti

0
114

PİRHA – HDP’ye yönelik gözaltı operasyonuna karşı dayanışma amacıyla Demokratik Aleviler Derneği Adana Şubesi, HDPAdana Şubesine destek ziyaretinde bulundu. Destek ziyaretinde son dönemde HDP’ye yönelik yapılan baskılar karşısında HDP’nin yanında olduklarını belirttiler.

Demokratik Aleviler Derneği Adana Şubesi (DAD) Eş Başkanları Zeynel Kete, Sevgi Avcı ve yürütme kurulu üyeleri olarak Halkların Demokratik Partisi Adana Şubesini ziyaret etti.

DAD Adana Şubesi, son dönemde HDP’ye yönelik yapılan baskılar karşısında olduklarını belirterek, her dönemin ötekileri olan Alevilere ve Kürtlere yönelik yapılan baskıların kabul edilmeyeceğinin altını çizdi.

72 millete bir nazardan bakan inancımızın gereği olarak mazlumların yanında olunması gerektiğine işaret eden yöneticiler, yaşanan bu kriz ve kaostan, ötekileştirilen dilden, kurtulmanın tek yolunun, emek, barış, demokrasi ve insan hakları mücadelesi verenlerin bir arada olunması gerektiğini söyledi.

Kim olursa olsun hangi inanç kültür, mezhep ve dinde olursa olsun, birlikte beraber ve birbirimizi kabul ederek yaşamanın imkanlarının çok olduğu belirtilen ziyarette, HDP Adana İl Eş Başkanları Gülseren Tural ve Mehmet Karakiş yapılan ziyaretten memnun olduklarını, bütün demokrasi güçleri ile el ele vererek, zorlukların üstesinden gelinebileceğini belirttiler.

ADANA/PİRHA

 

 

 

Bir Cevap Yazın