Kuzey Amerika’daki Alevi derneklerinden Alevi çocuk ve gençlere yönelik yarışma

0
143

Kuzey Amerika’daki Alevi dernekleri, burada yaşayan 6-35 yaş arası Alevi çocuk ve gençlere yönelik bir dizi yarışma düzenledi. Yarışma kategorileri, katılma şartları ve ödülleri açıklandı. Yarışmaya katılacak eserlerin 12 Ekim’e kadar Aleviyouthaward@gmail.com adresine gönderilmesi gerektiği kaydedildi. 

2020’den itibaren Kuzey Amerika’nın Alevi kuruluşları (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Orta Batı Alevi Kültür Merkezi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Washington D.C.) birçok kategoride Alevi gençlere ödül verecek.

<

div dir=”auto”>

<

div dir=”auto”>Ödül kategorileri ve gereksinimleri açıklandı. Buna göre, her bir birey istediği kadar kategoride yarışabilecek ancak en fazla bir kategoride bir ödüle layık görülecek. Tüm ödüller için başvuru ve adaylık son başvuru tarihi 12 Ekim 2020.

<

div dir=”auto”>

Kazananların isimleri ve tüm katılımcılar ise 25 Ekim’de açıklanacak.

<

div dir=”auto”>İşte yarışmaya katılma koşulları ve kategoriler:1) ÇİZİM YARIŞMASITema:

<

div dir=”auto”>Aile / Alevi ailesinde büyüyorUygunluk:

<

div dir=”auto”>Şu anda ABD’de ikamet eden 6-10 ve 11-13 yaşındaki Alevi çocuklar.Son Başvuru Tarihi ve Gereksinimleri:1) Jpg’deki sanat eserlerinin bir görüntüsü 12 Ekim’e kadar Aleviyouthaward@gmail.com e-posta adresine ulaştırılmalı.2) Katılımcının adı, yaşı, doğum tarihi ve adresi ile mesajın bedenine bir not eklediğinizden emin olun.

<

div dir=”auto”>Ödüller: Her yaş grubunda birinci, ikinci ve üçüncü sırada kazananlar sırasıyla 40., 30. ve 20. hediye çeki alacaklar. Her katılımcı katılım belgesi alacaktır.2) FOTOĞRAF YARIŞMASITema:

<

div dir=”auto”>Aile / Alevi ailesinde büyüyorUygunluk:

<

div dir=”auto”>Şu anda ABD’de ikamet eden 14 yaş arası Alevi gençliğiSon Başvuru Tarihi ve Gereksinimleri:1) Fotoğrafınızın dijital kopyası Ekim’e kadar bize ulaşmalı

<

div dir=”auto”>12 aşağıdaki e-posta adreslerinde Aleviyouthaward@gmail.com.2) Katılımcının adı, yaşı, doğum tarihi ve adresi ile mesajın bedenine bir not eklediğinizden emin olun.

<

div dir=”auto”>Ödüller: Birinci, ikinci ve üçüncü sırada kazananlar sırasıyla 50., 35. ve 25. hediye çeki alacak. Her katılımcı katılım belgesi alacaktır.

<

div dir=”auto”>3) ŞİİR YARIŞMASITema:

<

div dir=”auto”>Aile / Alevi ailesinde büyüyorUygunluk:

<

div dir=”auto”>Şu anda ABD’de ikamet eden 14 yaş arası Alevi gençliğiSon Başvuru Tarihi ve Gereksinimleri:1) Şiirin Türkçe veya İngilizce olmalı.2) Şiiriniz 12 Ekim’e kadar aşağıdaki e-posta adreslerinden bize ulaşmalı Aleviyouthaward@gmail.com.3) Katılımcının adı, yaşı, doğum tarihi ve adresi ile mesajın bedenine bir not eklediğinizden emin olun.

<

div dir=”auto”>Ödüller: Birinci, ikinci ve üçüncü sırada kazananlar sırasıyla 60., 40. ve 30. hediye çeki alacak. Her katılımcı katılım belgesi alacaktır.

<

div dir=”auto”>4) GENÇLİK HİZMET ÖDÜLÜBu ödül, Kuzey Amerika’daki Alevi kuruluşlarından bir veya daha fazlasında hizmet ve gönüllü çalışma kaydı ile 15-35 yaş arası bir Alevi gençliğini tanımak için kuruldu. Alevi cemaatinin her üyesi bu ödüle bir Alevi genç aday gösterebilir. Bireyler de kendi kendini aday gösterebilir.(Kendi Kendine) Adaylık Son Başvuru ve Gereklilik1) (Kendinden) Adaylıkların 12 Ekim’e kadar Aleviyouthaward@gmail.com. adresinden e-posta yoluyla yapılması gerekmektedir.2) Adaylık mektubunda adayın adının, yaşının, doğum tarihinin ve aday gösterilen kişinin adresi bulunmalıdır. Aday adayının neden ödülü hak ettiğini 200-500 kelime arasında açıklamak gerekir.Ödül: 150 150

<

div dir=”auto”>5) KÜLTÜREL ELÇİ ÖDÜLÜBu ödül, Alevi geleneğinin bir veya daha fazla yönüyle ustalık yapmış 15-35 yaş arası bir Alevi gençliğini tanımak için kurulmuştur. Kuzey Amerika’daki Alevi kültürünün görünürlüğüne ve itibarına katkıda bulundu. Alevi cemaatinin her üyesi bu ödüle bir Alevi genç aday gösterebilir. Bireyler de kendi kendini aday gösterebilir.(Kendi Kendine) Adaylık Son Başvuru ve Gereklilik1) (Kendinden) Adaylıkların 12 Ekim’e kadar Aleviyouthaward@gmail.com. adresinden e-posta yoluyla yapılması gerekmektedir.2) Adaylık mektubunda adayın adının, yaşının, doğum tarihinin ve aday gösterilen kişinin adresi bulunmalıdır. 200-500 kelimeyle aday ödülü neden hak ettiğini açıklamak zorunda.Ödül: 150 150

<

div dir=”auto”>

<

div dir=”auto”>(HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın