DAD İzmir Şubesi’nde Aşure lokması paylaşıldı – VİDEO

0
115

PİRHA – Demokratik Alevi Derneği İzmir Şubesi’nde Aşure lokması paylaşıldı. Pandemi dolayısıyla katılımı sınırlı tutuklarını belirten DAD Şube Eş Başkanı Zeynel Bozkurt, yaşanan zulüm için mücadelenin devam ettiğini belirtti. 

Demokratik Alevi Derneği İzmir Şubesi’de Aşure lokması paylaşıldı. Dernek binasında paylaşılan Aşure lokmasına pandemi dolayısıyla sayı sınırlı tutuldu.

Aşureye lokması için DAD Eş Başkanı Nebat Çelik gülbenk verdi. Çelik, Aşurenin ortak yaşama, özgür düşünceye ve aydınlık bir geleceğe vesile olmasını diledi.

“PANDEMİDEN DOLAYI SAYIYI SINIRLI TUTUK”

Daha sonra kısa bir konuşma yapan DAD Eş Başkanı Zeynel Bozkurt, Yası Matem ayında olduklarını, 1340 yıl önce Kerbela’da bir katliamın yaşandığını söyledi. Bozkurt, katliamların günümüzde de yaşandığını belirterek, yaşanan katliamda Hüseyini duruşun önemine vurgu yaptı.

Bozkurt, yaşanan zulme karşı mücadelenin devam ettiğini kaydetti.

Pandemiden dolayı sınırlı sayıda üye davet ettiklerini belirten Bozkurt, “Gerçekten birbirimizi korumamız gerekiyor. Bu nedenler fazla kalabalık olmadık. Temsili bir aşure hazırladık ve bir kaç arkadaşı davet ettik. Umarım bu lanet olası hastalık insanlık içerisinden def olup gider” dedi.

Bozkurt’un konuşmasının ardından Aşureler paylaşıldı. Zakir Şevda Çiçek de deyişlerini seslendirdi. PİRHA/İZMİR

 

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-233009 gallery-columns-3 gallery-size-large’>


 

 

Bir Cevap Yazın