Gazi Cemevi yöneticileri, İBB Başkanı İmamoğlu ile görüştü

0
140

Gazi Cemevi yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’de bulunan İBB binasında ziyaret etti. Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, cemevi kapasitesinin yetersizliğini ve Gazi Mahallesi’nin sorunlarını İmamoğlu’na ilettiğini, gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. 

Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi ) Genel Başkanı Hıdır Karadaş ve  Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’de bulunan İBB binasında ziyaret etti.

Vakıf Genel Başkanı Hıdır Karadaş ziyarette, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çalışmalar hakkında hazırladığı dosyayı sundu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İmamoğlu da ziyaretinden dolayı Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi ) Genel Başkanı Hıdır Karadaş ve Vakıf Yönetimine teşekkür etti.

“CEMEVİ BİNASININ KAPASİTESİ İHTİYAÇLARA CEVAP VERMİYOR”

Görüşmeye dair PİRHA‘ya bilgi veren Gazi Cemevi Başkanı Hıdır Karadaş, İmamoğlu ile genel olarak mahalle sorunları ve cemevi binasının kapasitesinin yetersiz olduğu konularını konuştuğunu söyledi.

Karadaş, “Gazi Mahallesi’nde ciddi bir istihdam sıkıntısı var. Buradaki gençlerin çoğu işsizlik sorunu yaşıyor. Bu konuda Ekrem bey gerekli talimatları verdi. Gerekli çalışmayı yapacağını söyledi” dedi. Karadaş, Gazi Mahallesi’ndeki tapu sorununu da gündeme getirdiğini belirtti.

“HEDEFİMİZ 2 BİN ÖĞRENCİYLE BULUŞMAK”

Cemevindeki eğitim çalışmalarına da değinen Karadaş, şunları söyledi:

“Bizim binanın en büyük sorunlarından biri de eğitim için yeterli kapasitemizin olmayışı. Cemevi eğitimle de ön plana çıktı, 950’ye yakın öğrenci kapasitesine sahip olduk. Pandemi süreciyle çalışmaları durdurduk ama kurallar dahilinde devam edeceğiz. Gazi Cemevinin hedefi burada 2 bin öğrenciyle buluşmak. Yaklaşık 24 dalda eğitim veriyoruz ve bunu artırmak istiyoruz. Bunun için binayla ilgili sıkıntımız var, kapasitesi bize yetmiyor.  Burası yıkılıp tekrar yapılırsa burayı bir akademiye dönüştürmeyi düşünüyoruz.”

Karadaş, bu konuyu da Ekrem İmamoğlu’nun olumlu karşıladığını, gerekli çalışmayı yapacağını söyledi.

PİRHA/ İSTANBUL

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-232663 gallery-columns-3 gallery-size-thumbnail’>


Bir Cevap Yazın