Muharrem (Matem) Orucu muhabbetleri evlere taşındı-VİDEO

0
158

Haydar Bezgin adlı yurttaş, Muharrem (Matem) Orucunda dernek üyeleri ve yurttaşlarla önceki yıllarda bir araya gelirken, bu yıl pandemi koşullarından kaynaklı gelemediklerini belirterek, “Ancak pandemi var diye yolumuzun gereklerini yerine getirmemekte edemezdik. Günün koşullarına göre ve teknolojiyi de kullanarak bu yıl muhabbetlerimizi evlerimizde yapıp, sosyal medya üzerinden de canlı olarak toplumumuzla buluşturuyoruz” dedi.

Haberin Videosu

Alevi toplumu Muharrem (Matem) Orucunu 8. gününde tutmaya devam ediyor. Mersin’de yaşayan Haydar Bezgin adlı yurttaşta evinde Muharrem muhabbeti gerçekleştirerek, pandemi koşullarında bir araya gelemeyenleri sosyal medya üzerinden canlı yayınla buluşturuyor.

Muharrem (Matem) Orucu devam ederken, Alevi toplumu ve kurumları da pandemi koşullarında sosyal medyayı kullanarak buluşmalar gerçekleştiriyor. Haydar Bezgin adlı yurttaş, üyesi olduğu Mezitli AKD ile birlikte muhabbet programı yapıyor.

Bezgin, Muharrem (Matem) Orucunda dernek üyeleri ve yurttaşlarla önceki yıllarda bir araya gelirken, bu yıl pandemi koşullarından kaynaklı gelemediklerini belirterek, şunları ifade etti:

“Her koşulda ve şartta bu yolu sürdürmek gerekiyor. Koronavirüs salgını hayatımızdaki bir çok şeyin değişmesine neden oldu. Bizlerde pandemi geçene kadar sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Yaşam bizim için en kutsal olan şeydir. Ancak pandemi var diye yolumuzun gereklerini yerine getirmemekte edemezdik. Günün koşullarına göre ve teknolojiyi de kullanarak bu yıl muhabbetlerimizi evlerimizde yapıp, sosyal medya üzerinden de canlı olarak toplumumuzla buluşturuyoruz.”

Alevi toplumuyla bağı koparmamak gerektiğinin altını çizen Bezgin, Alevi kurumları başta olmak üzere Alevi toplumunun yoluna sahip çıkması çağrısında bulundu.

PİRHA/MERSİN

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-231576 gallery-columns-2 gallery-size-full’> 

Bir Cevap Yazın