Cemevinde 10 yıldır gönüllü çalışıyor: ‘Hizmetlerimiz Hakk için, insanlık için’-VİDEO

0
154

Karanfil Caylak 10 yıldır Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevinde gönüllü hizmet veriyor. Cemevinin temelinin atılmasından bu yana hizmet eden Caylak, “Hizmetlerimiz Hakk için, insanlık için” diyor.

10 senedir Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevinde hizmet eden Karanfil Caylak, gönüllü olarak yaptığı çalışmaları anlattı.

Karanfil Caylak, “Başkanlarımızla arkadaşlarımızla cemevimizi yaptıktan sonra, ne hizmet gerekiyorsa elimizden geldiği kadarıyla o hizmetleri yaptık. 12 hizmeti de yaptık. Cemlermizi de yapıyoruz. Yeri geldiğinde aşçılık da yapıyorum. Hepsini gönüllü yapıyorum” dedi.

CEMEVİNİ AYAKTA TUTMAK İÇİN

Cemevinin ayakta durması için çabaladıklarını belirten Caylak, şöyle konuştu:

“Cemevimizde arkadaşlarımızla yeri geldiğinde temizliğini de yapıyoruz. Cemevimizi ayakta tutmak için maddi ve manevi yardım da ediyoruz. Çok güzel bir ekibimiz var. Maddi olarak zor oluyor ama birbirimizle dayanışma içinde olduğumuz için hepsini aşıyoruz. Temizlik işini yemeği bir arkadaşımla yapıyoruz. Cemevimiz ayakta dursun, diye çalışıyoruz.
İyi bir dayanışmayla burada yol aldık. 10 senedir her 12 İmamda (Muharrem ayı) yemekleri biz yapıyoruz. Gönüllü olarak yapıyoruz. Parayla bir işi yaptığımız yok burada. Hizmetlerimiz Hakk için, insanlık için, 12 İmam için, her hizmeti elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz.”

LOKMALARI PAYLAŞMAYA ÇAĞRI

Muharrem ayının önemine değinen Karanfil Caylak, “Kerbela’daki Fatma Anamızın, Zeynep Anamızın yolundan gitmeye uğraşıyoruz. Duyduğumuz bildiğimiz kadar, onların yolu güzel bir yoldu, lokmalarını paylaşıyorlardı, hizmetlerini yapıyorlardı. Halkının önderleriydiler. Bizde onları takip etmeye uğraşıyoruz. Yerleri ışık olsun” diyerek insanları lokmalarını paylaşmaya davet etti.

(PİRHA/İSTANBUL)

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-231410 gallery-columns-3 gallery-size-thumbnail’>


<

div id=’gallery-2′ class=’gallery galleryid-231410 gallery-columns-3 gallery-size-thumbnail’>


Bir Cevap Yazın