‘Hacı Bektaş’ta birliği yok etmek isteyen sözde vakıf şimdi daha büyük hedefler mi belirliyor?’

0
173

Alevi toplumu tarafından kabul görmeyen isimler tarafından kurulan Ocakzadeler Meclisi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti. Aleviler sosyal medya hesabından paylaşarak, görüşmeye tepki gösterdi. 

Tartışmalı isimler tarafından geçen aylarda ilan edilen “Ocakzadeler Meclisi” adlı oluşumun yöneticilerinden Hüseyin Hürrem Ulusoy, Ali Timurtaş Özmen ve Ali Rıza Özdemir, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Twitter hesabından “Pir Hünkar Hacı Bektaş Veli Dergahı Serçeşme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Hüseyin Hürrem Ulusoy’u Bakanlığımızda ağırladık. Vakfın faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunduk” diye yazdı.

Söz konusu ziyarete ve görüşmeye Alevilerden sosyal medyada tepkiler geldi.

MAT: KEŞKE HAKLI ÇIKSAYDINIZ, BİZ BU RESMİ GÖRMESEYDİK

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Eşit Başkanı Hüseyin Mat, “YAZIK…Ocakzadeler Meclisi’nin bir devlet projesi olduğunu söylediğimizde, bize burun kıvıranlara, saldıranlara, haksızlık yapanlara söyleyeceğimiz tek şey, sizin adınıza üzüldük. Keşke siz haklı çıksaydınız da biz bu resmi görmeseydik” dedi.

AYDIN: BİRLİĞİ YOK ETMEK İSTEYENLER ŞİMDİ DAHA BÜYÜK HEDEFLER Mİ BELİRLİYOR?

Yazar Ayhan Aydın, “Alevi – Bektaşî toplumunu iyice parçalamak için, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da mı devreye girdi?
Hacı Bektaş’ta, dergahta, dedeler arasında birliği yok etmek isteyen, sözde vakıf, sahte grup, şimdi de daha büyük hedefler mi belirliyor kendisine?”  ifadelerini kullandı.

YALINCAKOĞLU: ALEVİLER SİZE GÖNÜL VERMEYECEK

Yalıncak Sultan Alevi Kültür Derneği’nden Sevim Yalıncakoğlu da, “Gelişinizden nereye gideceğiniz öyle belliydi ki! Aleviler size gönül vermeyecek. Ben eminim” diye yazdı.

PİRHA/ İSTANBUL

 

Bir Cevap Yazın