Demokratik Alevi Derneği yöneticileri ve üyeleri Ana Fatma’yı ziyaret etti-VİDEO

0
186

Demokratik Alevi Derneği (DAD) yöneticileri ve üyeleri, Muharrem Ayı nedeniyle bugün Dersim’de Ana Fatma’yı ziyaret etti. Burada çıralar yakılıp, lokmalar paylaşıldı. 

Dersim’de, Demokratik Alevi Derneği (DAD) Eş Genel Başkanları, şube yöneticileri ve üyeleri, Muharrem Ayı nedeniyle bugün saat 10.00’da Ana Fatma’yı ziyaret etti.

Demokratik Alevi Derneği (DAD) Eş Genel Başkanları Saime Topçu ve Musa Kulu’nun da aralarında olduğu dernek yöneticileri ve üyeleri Dersim’de Ana Fatma Ziyaretgahı’na giderek çıra yaktılar.

DAD Eş Genel Başkanı Saime Topçu, çıralar yakılırken, “Ya Ana Fatma senin darına geldik, seni niyaz etmeye geldik. Sen bizi kabul eyle. Bugün senin orucunu tutuyoruz. Ya Ana Fatma sen bu Yol’un sahibisin. Üretensin, doğuransın. Sen bizim anamızsın, yol gösterensin, sen Yol’sun. Ya Ana Fatma öyle bir duruma geldik ki yol evlatların nursuz, pir’siz olmuş. Ya Ana Fatma sen bizi şafatinden mahrum etme. Reye hag Alevi inancı, dilimiz, kültürümüz bu coğrafyada talan edilmektedir. Ya Ana Fatma sen bizi şafatinden, şefkatinden mahrum eyleme” diye konuştu.

Konuşmaların ardından lokmalar paylaşıldı.

Nuray ATMACA/ DERSİM

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-230359 gallery-columns-3 gallery-size-thumbnail’>


Bir Cevap Yazın