DEDEF’ten hashtag çalışması

0
163

Munzur Gözelerine yapılmak istenen peyzaj projesine ilişkin DEDEF saat 21.00’da sosyal medya üzerinden hashtag çalışması yapacak. Kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapan DEDEF, “bir kez daha sesimizi yükselterek, Munzur Gözelerindeki talana dur diyelim” dedi.

Valilikçe Munzur Gözelerinde yapılaması planlanan peyzaj projesine tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) da, peyzaj düzenlemesi adı altında Munzur Gözelerinin tahrip ve talan edileceğinin altını çizerek, “Peyzaj projesini hep birlikte durduralım. İnanç merkezimiz olan Munzur Gözelerinde hayata geçirilmeye çalışılan peyzaj projesi inancımıza, kültürümüze ve hafızamıza müdahale ile eş değerdir” dedi.

Munzur Gözelerindeki peyzaj projesi ile koruma altındaki bir mekanın betonlaşmasının önü açıldığı gibi doğal bir inanç merkezi özünden koparılarak mesire ve ticaret alanına çevrilmek istendiğine dikkat çeken DEDEF, “Bir kez daha sesimizi yükseltmek ve Munzur Gözelerindeki talana dur demek adına hashtag çalışmamız bu akşam saat 21.00 da @Dersim_DEDEF hesabından başlatılacaktır” diyerek duyarlılık çağrısı yaptı.

PİRHA/DERSİM

Bir Cevap Yazın