DAD Ankara Şubesi: Ğadir Hum Bayramı barışa vesile olsun

0
141

Demokratik Alevi Dernekleri DAD Ankara Şubesi, Ğadir-Hum  (Xadri Hum) bayramı ile ilgili  yayınladığı mesajda “Hoşgörü, saygı, sevgi, kardeşlik ve savaşların olmadığı, barışa vesile olması dileğiyle Ğadir-Hum (Xadri Hum) bayramını kutlar, aşk-ı niyazlarımızı sunarız” dedi.

Arap Aleviler tarafından kutlanan Ğadir Hum Bayramı’na ilişkin Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Ankara Şubesi, kutlama mesajı paylaştı.

“Arap Alevileri için Ğadir Hum (Xadri Hum) bayramı en kutsal gündür. İnançta kutsal olan, aynı zamanda toplumsal olandır, iktidar karşıtıdır” ifadelerinin kullanıldığı mesajın devamında şöyle denildi:

“Hz. Muhammet tarafından Veda haccı dönüşü Seri Yezdan, Ebu Turap sıfatlarının sahibi Hz. Ali’nin Veli, vasi ve Halife ilan edildiği gündür. Arap halkı Alevilerinin en büyük bayramıdır. Yol bir sürek bin bir hakikatinden hareketle bizim için de kutsaldır. Hoşgörü, saygı, sevgi, kardeşlik ve savaşların olmadığı, barışa vesile olması dileğiyle Ğadir-Hum (Xadri Hum) bayramını kutlar, aşk-ı niyazlarımızı sunarız.”

 PİRHA/ANKARA

<

div id=’gallery-1′ class=’gallery galleryid-228861 gallery-columns-2 gallery-size-thumbnail’>


Bir Cevap Yazın