Yaşamını yitiren Murtezaoğlu, cumartesi günü Hakk’a uğurlanacak

0
151

Türkiye’de sürgünde yaşayan ve bir süredir tedavisini gördüğü  koronavirüs nedeniyle Hakk’a yürüyen Sanatçı-Yazar Cavit Murtezaoğlu, cumartesi günü Hakk’a uğurlanacak.

Siyasi yasaklı olmasından dolayı sürgünde yaşadığı İstanbul’da koronavirüse yakalanan Ehl-i Hak (Yaresan) Sanatçı -Yazar Cavit Murtezaoğlu, yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu akşam Hakk’a yürüdü.

Cumartesi günü Hakk’a uğurlanacak olan Murtezaoğlu’nun erkanının nerede yürütüleceği ailesi tarafından yarın yapılacak açıklamayla belli olacak.

Murtezaoğlu’nun yaşamını yitirmesinin duyulmasının ardından sosyal medya üzerinden sanatçı dostları ve yurttaşlar binlerce mesaj paylaştı.

Bazı paylaşımlar şöyle:

Akın Birdal: Bir ses, bir nefes daha sustu. İran’lı sürgün sanatçı Cavit Murtezaoğlu İstanbul’da kovid-19’dan yaşamını yitirmiş. Deyişleri unutulmayacak.

Celal Fırat: İran’da siyasi yasaklı olmasından dolayı sürgünde yaşadığı İstanbul’da koronavirüse yakalanan sanatçı Cavit Murtezaoğlu’nun hayatını kaybettiği haberini aldım, Devrin daim olsun güzel insan, elbette bir gün bu dünyaya sevgi egemen olacak, zalimler hak ettikleri yeri bulacak…

Cihan Çelik: İranlı sürgün sanatçı Cavit Murtezaoğlu Covid 19’a yenik düştü. Devrî daîm olsun.

Eren Yıldırım: Ten gözleri erdi sırra, can gözüyle Hakk’a vara. Ehl-i Hak (Yaresan Alevilerinden) #CavitMurtezaoğlu yakalandığı Covid19 sebebiyle hayatını kaybetmiş. Ülkesi iran’da yasaklı olması nedeniyle, Türkiye’de sürgün bir hayatı vardı. Devri daim olsun, yıldızlar yoldaşı olsun..

Ferhat Tunç: Çok acı duyduğum bir ölüm haberi… Bilgi ve deneyimlerinden yararlandığımız değerli sanatçı dostumuz #CavitMurtezaoğlu Kovid-19’a yakalanması sonrasında hayatını kaybetmiş. Devri daim olsun ve yıldızlar yoldaşı olsun. Ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Hüseyin Mat: Devri asan, toprağı bol olsun. Cavit Murtezaoğlu 1962 yılında Tebriz’in Serandib köyünde Ehli Hak bir ailede dünyaya geldi. Küçük yaşlarında babası ile cemde bulunarak ulu erenlerin kelamıyla ünsiyeti başladı. 14 yaşındaki Cavit artık cem evlerinde bir kelam han, zakir olmuştu.

Sinan Dirlik: Bende sığar iki cihân, ben bu cihâna sığmazam, Cevher-i lâmekân benim, kevn ü mekâna sığmazam. Bir yıldız kaymış… yıldızlar yoldaşı olsun… Sığmazam… Cavit Murtezaoğlu…

Turabi Kişin: Büyük bir değerimiz, abimiz, hocamız Cavit Murtezaoğlu’nu kaybettik. Çoook çok üzgünüm. Devri daim olsun.

7 yıldır İstanbul’da siyasi mülteci olarak yaşayan Murtezaoğlu, Can Tv‘de ‘Cavidan Name’ programını yapıyordu.

(HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın