Sivas Katliamı Datça’da lanetlendi, yaşamını yitirenler anıldı

0
187

PİRHA- Muğla’nın Datça ilçesinde 2 Temmuz Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden 35 insan anıldı. 

2 Temmuz Sivas Katliamı’nın 27. Yılı sebebiyle Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça Şubesi’nin öncülüğünde Datça Demokrasi Platformu Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Burada yapılan basın açıklaması Leyla Dinçer tarafından okundu. Açıklamada, katliam bir kez daha lanetlendi.

Açıklamada, “Siz Madımak’ı müze yapmadıkça her cemimiz Madımak’tadır. Bunu asla unutmayın; bu da bize değil, size dert olsun çünkü iktidar aklının saklamaya çalıştığı her şeyin şahidiyiz. Çünkü, Büyük insanlık, umudumuzla değil, tanıklığımızla, borçlarımız ve alacaklarımızla  biziz! Bir tek kadını, bir tek çocuğu, tek bir gayi, lezbiyeni, transı, hiçbir Aleviyi, Kürdü, Ermeniyi, yurdundan edilmişi, yuvası dağıtılmış, ağacı kesilmiş, suyu zehirlenmiş kurdu kuşu, tek bir yoksulu, emeği zinciri olmuş hiç kimseyi geride bırakmadan Ya hep beraber, ya hiçbirimiz!” denildi.

Anmaya, CHP Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt, HDP Datça İlçe Eş Başkanı ve ilçe yöneticisi Hürriyet Karadeniz, Sol Parti Datça temsilcileri, Emek San Datça Şubesi Başkanı Hüseyin Sarı, Eğitim-Sen temsilcileri, Datça Kent Konseyi Başkanı Hayriye Balkan, CHP Kadın Kolları Datça Başkanı, HBVAKV Datça Şubesi Cemevi Yönetici ve üyeleri, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça Şubesi Yönetici ve üyeleri ve bir çok demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı.

PİRHA/ DATÇA

Bir Cevap Yazın