Köşk Cemevi Başkanı Koçak: Tedbirler alındıktan sonra normalleşme sürecine geçeceğiz

0
193

PİRHA – Koronavirüs sürecine ilişkin PİRHA’ya konuşan Aydın Köşk Cemevi Başkanı Yasin Koçak, Aydın genelinde koronavirüs vaka sayısının artışından dolayı cemevinde hizmet yürütülmediğini, tedbirlerin sıkı bir şekilde alınmasıyla birlikte normalleşme sürecine geçileceğini belirtti.

Aydın’da Alevi Kültür Dernekleri Köşk Şubesi ve Cemevi Başkanı Yasin Koçak, koronavirüs sürecine dair PİRHA‘ya açıklamalarda bulundu.

Koçak, “Aydın’da koronadan dolayı önce sıkıntı yoktu ama bir haftadan beridir biraz yükseliş var o da insanlar biraz rahat olduğu için sanırım” dedi.

Cemevinde Hakka uğurlama hizmetinin yürütüldüğünü ancak diğer hizmetlerin bu süreçte yapılmadığını belirten Koçak, “Şu an çekiniyorum çünkü vaka sayısı Aydın’da yükselişe geçti. Önümüzdeki ay Temmuz ortasında hizmetlerimiz olabilir. Böyle giderse olmaz da ama Temmuzdan sonra normalleşme durumuna bakacağız. Tedbirler alındıktan sonra burada kültürel faaliyetler yapılır. Cenaze hizmetleri olsun biliyorsunuz Muharrem ayı yaklaştı. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

PİRHA/ AYDIN

Bir Cevap Yazın