Britanya Alevi Federasyonu: Gezi onurumuzdur, doğayı, insanı korumadır-VİDEO

0
181

PİRHA- Britanya Alevi Federasyonu Genel Başkanı İsrafil Erbil ve federasyon üyeleri, Londra’da Gezi’de yaşamını yitirenler anısına diktikleri çınarların bulunduğu River Lea bölgesinde canları andılar. Başkan İsrafil Erbil tarafından yapılan açıklamada, “Gezi bizim onurumuzdur, doğayı korumadır. Gezi insanı korumadır. Gezi tüm hakları ve haklı olanların yanında olma halidir ve mücadelesidir” dedi. 

Gezi Direnişi’nin 7’nci yılı nedeniyle Londra’da Britanya Alevi Federasyonu Genel Başkanı İsrafil Erbil ve üyeler bir açıklama yaptı.

Federasyon Başkanı İsrafil Erbil, Londra’nın River Lea bölgesindeki Doğal Hayatı Koruma projesi kapsamında olan alanda yaptığı açıklamada, “Canlar Gezi 7 yaşında. 7 yıldır Londra’nın River Lea bölgesindeki Doğal Hayatı Koruma projesi kapsamında olan bu alanda Gezi şehitlerimizin her birinin kendisine ait bir çınarı var” dedi.

“HEPİMİZ GEZİ’DEYDİK”

Erbil açıklamasına şöyle devam etti:

“Onlar çınar ağacı şahsında yeniden topraktan göklere doğru yükseliyor ve büyüyorlar. 7 yaşında olan çınarlarımız bugün serpilmişler, büyümüşler, adeta Berkin’in mücadelesi gibi, adeta Ethem Sarısülük’ün mücadelesi gibi. Her yer Gezi, her yerde mücadele olduğunu, her yerde bir Berkin olduğunu Londra’nın River Lea parkında da buradaki canlarımız bir kez daha haykırıyor. Hepimiz Gezi’deydik. Gezi bizim onurumuzdur. Gezi doğayı korumadır. Gezi insanı korumadır. Gezi tüm hakları ve haklı olanların yanında olma halidir ve mücadelesidir.

“HER YER GEZİ, HER YER DİRENİŞ”

Bu alanda yetişecek olan fidanlarımız 7 yıl önce Londra’da ve Britanya’nın dört bir yanındaki Alevi toplumu ve Londra Gezi Forumu üyeleri tarafından dikildi ve bu bölgenin belediyesi, milletvekili sahiplendi ve bu çınarlarımız mücadelemiz sürdüğü sürece, insanlık durduğu sürece büyümeye devam edecek. Her yer Gezi, her yer direniş.”

PİRHA/ LONDRA

#gallery-1{margin:auto}#gallery-1 .gallery-item{float:left;margin-top:10px;text-align:center;width:33%}#gallery-1 img{border:2px solid #cfcfcf}#gallery-1 .gallery-caption{margin-left:0}

Bir Cevap Yazın