Alevi kadınlar, çocuk istismarının meşrulaştırılmasına karşı çağrı yaptı-VİDEO

0
220

PİRHA – Alevi kadınlar, çocuk istismarının meşrulaştırılmasına karşı sosyal medyadan çağrıda bulundu. Kadınların ve çocukların güvenli bir gelecekte yaşaması için mücadele çağrısı yapan kadınlar, “Çocuk istismarına af” tasarısının suç olduğunu belirterek bu tasarıya asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Haberin Videosu

2016’dan bu yana sık sık çocuk istismarı faillerine evlilik yoluyla af gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde AKP Milletvekili Said Yüce twitter hesabından yaptığı paylaşımla gerek kadın örgütlerinin, gerekse sivil toplum kuruluşlarının tepkisiyle geri çekilen yasa tasarısının bayram sonrası tekrar meclis gündemine geleceği sinyalini verdi.

Konuya ilişkin kadınların tepkisi giderek artıyor. Alevi kadınlar da çocuk istismarının meşrulaştırılmasına karşı sosyal medyadan çağrıda bulundu.

“İSTİSMAR İNSANLIK SUÇUDUR”

Kadınların ve çocukların güvenli bir gelecekte yaşaması için mücadele çağrısı yapan kadınlar, “Çocuk istismarına af” tasarısının suç olduğunu belirterek bu tasarıya asla izin vermeyeceklerini söyledi.

İstismarın bir insanlık suçu olduğunu belirten kadınlar, “İstismar insanlık suçudur. Cezalandır, aklama” diye çağrı yaptı. Çocuk istismarında Türkiye’nin üçüncü sırada olduğunu hatırlatan Alevi kadınlar, “Çocuklarımızın gülüşlerini karanlığa teslim etmeyeceğiz” dedi.

PİRHA/İZMİR

Bir Cevap Yazın